Grupa "GROSZKI" pracuje w godzinach: 8:00-15:45

Zajęcia finansowane ze środków m.st. Warszawy odbywają się:

w poniedziałki i środy; rytmika: 9:30 - 9:45,

we wtorki i czwartki; język angielski: 11:30-11:45

Dodatkowa oferta edukacyjna przedszkola: bajkoterapia w piątki: 15:00 - 15:15

Dzień otwarty: czwartek: 16:00-17:00 po uprzednim umówieniu się na rozmowę o dziecku.

3 stycznia 2019 warsztaty Fundacji Szkatułka

4 grudnia 2018 - zajęcia ruchowe w UKS Niedźwiadek.

- 21 grudnia 2018 o godzinie 9:00 odbyły się warsztaty Fundacji Szkatułka.

Rodziców, którzy jeszcze nie wnieśli opłaty za zajęcia BARDZO PROSIMY o przelew  w wys. 50zł. na konto Fundacji Szkatułka

Odbiorca: Fundacja Szkatułka ul. Rakowiecka 15/17 m 52a, 02-517 Warszawa
Numer konta: 37203000451110000004027170
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka / Przedszkole nr 57

Trzeci warsztat Fundacji Szkatułka odbył się 30 listopada 2018.

W pracowni rzeźbiarskiej. Figurki z gliny.

Pokaz slajdów i rozmowa: rzeźby od czasów prehistorycznych do czasów współczesnych; rzeźby zwierzątek z Królikarni: Dzik, Pies, Cielaczek + rzeźby koni terakotowych, zwierzęta Józefa Wilkonia.

Prezentacja materiałów i narzędzi rzeźbiarskich: porównanie wydawanego dźwięku i faktury różnych rodzajów kamienia, drewna i metalu; wyjaśnienie jak wygląda i skąd się pozyskuje poszczególne materiały, w tym gips; jak powstały – wapienie, piaskowce, granity; jak wykonuje się odlewy – z gipsu i z metalu.

Praca dzieci: szlifowanie sztabek piaskowca; lepienie zwierzątek z gliny.

27 listopada - zajęcia logopedyczne

22 listopada my w ogrodzie przedszkolnym :)

20 listopada odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka

Drugi warsztat Fundacji Szkatułka odbył się 15 listopada 2018

Warsztat: Wędrówki i sen zimowy.

Czytanie opowieści o: drzewach, zimujących owadach i ślimakach, wiewiórce poszukującej dziupli na zimę, o śpiących jeżach; czytanie przeplatane zabawami ruchowymi z całą grupą, służącym wczuciu się w stan i sytuacje drzew i zwierząt zimą i oglądaniem zdjęć zwierząt.

Zabawa: w klucz gęsi przelatujących nad morzem w wędrówce na zimowisko; pokaz zdjęć kilku gatunków ptaków odlatujących na zimę z Polski i gawronów przylatujących do nas zimą.

Praca dzieci (zespołowa): dzieci siadają przy stolikach, podzielone na cztery zespoły; każdy zespół otrzymuje karton z nadrukowanym jeżem, który jest „smutny i przestraszony” bo sprzątnięto liście i patyki, z których miał zbudowane zimowe legowisko; zadaniem dzieci jest odbudowanie legowiska i ukrycie w nim jeża, przez naklejenie listków i patyków z kolorowych filców.

Podsumowanie: siadamy z dziećmi na dywanie, rozkładamy wykonane przez dzieci prace, a w środku karton z informacją dotyczącą ochrony legowisk jeży; pytamy dzieci czy dobrze ukryły jeże.

Pierwsze warsztaty Fundacji Szkatułka odbyły się 15 listopada 2018 o godzinie 9:00 do 10:00.

Warsztat: W pracowni malarskiej. Malować jak Jackson Pollock.

Pokaz slajdów: „Pracownia Henryka Rodakowskiego” Juliusza Kossaka i dwa płótna Jacksona Pollocka.

Wejście przez ramę od obrazu.

Prezentacja materiałów i narzędzi malarskich.

Praca dzieci: podział na grupy i mieszanie pigmentów z białą farbą (praca w grupach); dzieci siadają w kręgu, na środku stawiamy 4 pudełka z przygotowanymi farbami i grupy kolejno opowiadają jak je uzyskały;

prezentacja kilku reprodukcji obrazów nieprzedstawiających niczego konkretnego (w tym prac Pollocka).

rozłożenie płótna, dzieci siadają w kręgu; zadanie pytania dzieciom jak można namalować obraz bez dotykania płótna pędzlem.

Praca dzieci: stworzenie obrazu przez chlapanie szerokimi pędzlami na płótno (praca zbiorowa); podniesienie płótna do góry i oglądanie przez dzieci od spodu.

16 listopada obchodziliśmy Dzień Gruszki

6 listopada 2018 odbyły się zajęcia z palicjantką Wydziału Ruchu Drogowego M. Przybylik z autochodzikiem

DZIEŃ DYNI :)

DZIEŃ ŚLIWKI - dziękujemy za przygotowanie dzieci :)

4 października przygotowujemy prace plastyczne dla Marysi z Polskiego Radia Dzieciom

Pierwsze zajęcia logopedyczne; Przygody Pana Języczka.

Pierwszy pobyt w ogrodzie przedszkolnym. Powrót do sali na obiad.

Pierwsze zajęcie plastyczne. Budowla z klocków. Technika: malowanie farbami z użyciem pędzla.

6.30 – 8.20 godziny przyprowadzania dziecka do przedszkola (prosimy o przestrzeganie wymienionych godzin)