Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom.

• Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo.

• Sprawiamy, że dzieci czują się akceptowane i radosne.

• Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami.

• Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli.

• Dbamy o dobre stosunki interpersonalne.

• Stoimy na straży praw człowieka, a w szczególności Praw Dziecka.

• Pomagamy sobie i szanujemy się nawzajem.

• Spełniamy w miarę możliwości oczekiwania rodziców.

• Promujemy ekologię, zdrowie fizyczne i psychiczne, bezpieczne zachowania, zdrowe odżywianie.

• Oferujemy szeroki wachlarz spotkań z rodzicami.

• Pomagamy dziecku osiągnąć dojrzałość szkolną.

Dajemy dzieciom możliwości:

• samorealizacji,

• pracy z innymi (kontaktów społecznych z rówieśnikami),

• kreatywnego myślenia,

• działania,

• uczestnictwa w ciekawych zajęciach,

• nauki poprzez wspólną zabawę.

Nauczyciele wobec rodziców dzieci pełnią rolę doradczą i wspierającą działania wychowawcze. Pomagają w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka, a w razie konieczności zapewniają stałą opiekę psychologa i logopedy. Na bieżąco informują o postępach dziecka oraz o kierunkach i zakresie zadań realizowanych w przedszkolu. Zadania te dostosowujemy do potrzeb i możliwości rozwojowych wychowanków.

Zachęcamy rodziców do współuczestnictwa w pracy edukacyjnej poprzez:

• okazywanie zrozumienia i szacunku,

• otwartość na potrzeby,

• zaangażowanie,

• poświęcanie czasu na kontakty indywidualne,

• wsłuchiwanie się w opinie,

• dbanie o dobre relacje.

Zapraszamy rodziców do udziału w:

• spotkaniach organizowanych w poszczególnych grupach,

• zajęciach otwartych,

• rozmowach indywidualnych,

• uroczystościach przedszkolnych,

• piknikach.

Kładziemy nacisk na wspieranie rozwoju dziecka opartego na:

• poznawaniu i rozumieniu siebie oraz świata,

• nabywaniu umiejętności poprzez działanie, doświadczanie i samodzielne wyciąganie wniosków,

• odnajdywaniu swojego miejsca w grupie rówieśniczej i rodzinie,

• budowaniu systemu wartości.

Pracujemy nad rozwojem intelektualnym wychowanka.

• Prowadzimy codzienne zajęcia stymulujące mowę i myślenie dziecka, kształtujące umiejętności językowe, wzbogacające słownictwo, uczące prowadzenia dialogu, wyrażania uczuć.

• Tworzymy sytuacje edukacyjne sprzyjające nabywaniu i rozwijaniu umiejętności czytania oraz pisania.

• W dziedzinie matematyki wpajamy elementarne pojęcia, wyrabiamy umiejętności orientacji w przestrzeni i czasie, uczymy rozpoznawania figur geometrycznych, dodawania i odejmowania.

• Dzieci kończące edukację w naszym przedszkolu są dobrze przygotowane do podjęcia nauki w szkole.

• Placówka nasza jest przyjazna dzieciom. Przestrzenne, widne sale wyposażone w liczne pomoce dydaktyczne, ciekawe zabawki. Inspirujące kąciki zainteresowań stymulują rozwój wychowanków.

• Duży nacisk kładziemy na edukację ekologiczną. Posiadamy zbiór książek, albumów, atlasów o tematyce przyrodniczej. W każdej sali zgromadziliśmy bogatą kolekcję okazów przyrodniczych. Dzieci mogą rozwijać zainteresowania akwarystyką. Dla naszych wychowanków organizujemy liczne wycieczki rozwijające wrażliwość ekologiczną i przystosowanie społeczne. Rozwój dziecka stymulujemy poprzez dostarczanie różnorodnych doświadczeń oraz przeżyć zdobywanych w czasie wspólnych spacerów i wycieczek.

• Przykładamy dużą wagę do twórczego rozwoju dziecka. Pracujemy nad rozwojem aktywności i wrażliwości estetycznej. Pobudzamy ją w kontaktach z przyrodą, techniką, sztuką.

• Umożliwiamy obcowanie z literaturą, teatrem, plastyką, muzyką. Rozwijamy różnorodne formy twórczości dziecięcej z uwzględnieniem prób łączenia różnych rodzajów ekspresji: słownej, ruchowej, muzycznej, plastycznej.

• Kształtujemy umiejętności posługiwania się rozmaitymi materiałami i narzędziami w działalności plastyczno - konstrukcyjnej.

• Wykorzystujemy w swojej pracy urządzenia multimedialne. Posiadamy programy komputerowe przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Korzystamy również z projektora.

• Nasze dzieci uczestniczą w olimpiadach sportowych, konkursach recytatorskich, przeglądach muzycznych i plastycznych organizowanych na terenie dzielnicy, a także biorą udział w projektach Miasta Stołecznego Warszawy. Zdobywany medale, dyplomy i puchary.