SERDECZNIE ZAPRASZAMY NOWOPRZYJETE DZIECI NA ZAJĘCIA ADAPTACYJNE,

które poprowadzą Panie Olga i Danusia

w poniedziałek 26, sierpnia od godziny 15:00 do 16:00

we wtorek, 27 sierpnia od g.15:00 do 16:00

w środę, 28 sierpnia od g. 10:30 do 11:30

w czwartek, 29 sierpnia od g. 10:30 do 11:30

 

 

 

 

 

Druki ZUS i instrukcja do skorzystania z zasiłku na dziecko do lat 8 w związku z nieplanowanym zamknięciem przedszkola..

 

Linki do czystych druków poniżej:

 

Oświadczenie dla pracodawcy

https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-opiekunczy/-/publisher/details/1/oswiadczenie-zas-36/ZAS_36

 

Wniosek Z-15A o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem:

https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-opiekunczy/-/publisher/details/1/wniosek-z-15a/ZUS_Z-15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyplom za udział w konkursie plastycznym Dzikie koty dla małego artysty z grupy Motylków:

 

 

Warsztaty FUNDACJI SZKATUŁKA w lutym: pierwszy, trzeci i ostatni piątek miesiąca.

 

 

 

 

Szanowni Rodzice,

pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę:

 

 

 

Niech się spełnią świąteczne życzenia - te łatwe i trudne do spełnienia. Niech się spełnią te duże i małe, te mówione głośno lub wcale.

W imieniu własnym i pracowników Przedszkola nr 57

                                                           życzy Dyrektor Dorota Skolimowska

 

Drodzy Nauczyciele,

Polskie Radio Dzieciom ogłasza wspaniały konkurs dla rodzin, szkół i przedszkoli!
Do wygrania są rewelacyjne nagrody!

O co chodzi?

Każdy z nas nosi w sercu świąteczne wspomnienia: wspólne kolędowanie, zapach cynamonu, pomarańczy, wymarzony prezent pod choinką.

Weźcie udział w naszym konkursie, a kiedy z zakamarków pamięci "wyskakiwać" zaczną świąteczne opowiastki, przekonacie się jak wiele dowiecie się o sobie nawzajem - o swoich uczuciach, marzeniach, przyzwyczajeniach.

Przepis na "Gwiazdkopisanie" jest prosty: wystarczy zebrać całą rodzinę, wskoczyć do wehikułu czasu, odnaleźć w czasoprzestrzeni najpiękniejsze gwiazdkowe wspomnienie, dodać szczyptę humoru i przelać je na papier. Elektroniczną wersję pracy wyślijcie na adres e-mail: gwiazdkopisanie@polskieradio.pl Nie mamy zamiaru ograniczać Waszej wyobraźni. Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie: opowiadania, bajki, listu, kartki z pamiętnika lub wiersza. Liczymy na Waszą inwencję twórczą!
Czekamy na Wasze świąteczne opowiastki, które napiszecie w gronie rodzinnym.

Nagradzamy najlepsze prace indywidualne, ale także grupowe, i w tym przypadku bierzemy pod uwagę liczbę nadesłanych prac z danej placówki oświatowej. Im więcej prac od osób z Twojej szkoły lub przedszkola - tym większe szanse na zdobycie wyjątkowej nagrody dla Twojej placówki.

Do wygrania są cenne nagrody, a wśród nich radioodbiorniki DAB +, Nintendo i zestawy gier. Na Wasze prace czekamy do 20 grudnia. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 23 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a także na stronie www.polskieradiodzieciom.pl i na naszym profilu fb. Nagrodzone i wyróżnione prace opublikujemy w formie elektronicznej książki. Będziemy je także odczytywać na antenie Polskiego Radia Dzieciom w okresie świątecznym.


"Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej"
~ Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn


Może więc nadszedł czas, by to zmienić? Zapraszamy do udziału. Twórzcie Polskie Radio Dzieciom razem z nami!

Redakcja Polskiego Radia Dzieciom .

 

 

Szanowni Rodzice,

20 grudnia (tj. czwartek) w naszym

przedszkolu odbędzie się

Biało-czerwona Olimpiada Sportowa.

Prosimy o przyniesienie strojów sportowych; białe koszulki i czerwone spodenki/spodnie dresowe.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Akcji Góra Grosza, która potrwa do 2 stycznia 2019 roku. 

Akcja Towarzystwa Nasz Dom ma na celu wsparcie dzieci wychowujących się poza domem rodzinnym.

 

Szanowni Państwo,

Rodzice dzieci 5cio i 6cio letnich

serdecznie zapraszamy na spotkanie z psychologiem na temat dojrzałości szkolnej, które odbedzie się 16 stycznia 2019 roku.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji "Słodka Paka dla Dzieciaka" 

 

List z okazji

Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Nie ma dzieci – są ludzie…

                        Janusz Korczak

Drodzy i Szanowni,

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.

Jego coroczne obchody przypominają o szczególnej roli Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, na świecie nazywanej Ojczyzną Praw Dziecka – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw najmłodszych. To dzień, w którym głośniej niż zwykle mówimy o prawach dziecka, przypominając, że są one niezbywalne i należy je zawsze respektować.

Drodzy Dorośli,

prawa dziecka nigdy nie stały i nie stoją w opozycji do praw osób dorosłych – są tak samo prawami człowieka. Nie są one żadnym dodatkiem do systemu ochrony praw człowieka ale równorzędnym i niezbędnym jego elementem. Uszlachetniają ten system i czynią, że wszystkie dzieci są bezpieczniejsze. Uczmy zatem dzieci ich praw i tego jak w mądry sposób z nich korzystać. Chciałbym aby prawa dziecka były dla wszystkich dorosłych codziennością, oczywistością i nie podlegały kontestacji, gdyż służą one jedynie ochronie dobra najmłodszych. 

W tym szczególnym dniu pragnę przypomnieć przesłanie Ireny Sendlerowej, której rok obecnie obchodzimy: Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro. – tym Dobrem we współczesnym świecie może być ochrona praw najmłodszych oraz traktowanie ich z należnym szacunkiem, nie tylko dzisiaj, ale przez każdy dzień w roku.

Serdecznie pozdrawiam. pozostaję z wyrazami szacunku

Wasz Rzecznik

Marek Michalak

Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018)

Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu

Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka

 

 

 

 

      Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                      

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie, 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

 Z wyrazami szacunku

Anna Zalewska                                       Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej                        Główny Inspektor Sanitarny

 

MILI PAŃSTWO,

NASZE PRZEDSZKOLE ZOSTAŁO PRZYJĘTE W POCZET REALIZATORÓW PROGRAMÓW FUNDACJI SZKATUŁKA

BARDZO PROSIMY O WPŁATY O WYSKOŚCI 50ZŁ. WPROST NA KOTO FUNDACJI SZKATUŁKA

Odbiorca: Fundacja Szkatułka ul. Rakowiecka 15/17 m 52a, 02-517 Warszawa
Numer konta: 37203000451110000004027170
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka / Przedszkole nr 57

 

 

 

 

 

 

 

 
   

 

 

 

plik pochodzi z fb 1536849567274

 

 

 

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

 

Na podstawie art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) – zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:


1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych i danych Pani/Pana dziecka przetwarzanych w Przedszkolu nr 57 jest: Dyrektor Przedszkola – Dorota Skolimowska

2) Administrator danych osobowych- dyrektor przedszkola - przetwarza Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe Pana/Pani dziecka na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c i art. 9 ust. 2 lit. g (w przypadku gdy mamy 6 latków – obowiązek szkolny) oraz art. 6 ust. 1 lit a i art. 9 ust. 2 lit. a RODO w związku z ustawą Prawo Oświatowe i ustawą System Informacji Oświatowej.

3) Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe Pani/Pana dziecka przetwarzane będą w celu realizacji zadań ustawowych i statutowych

4) W związku z przetwarzaniem danych w celach o których mowa w pkt 3 odbiorcą Pani/Pana danych osobowych i danych osobowych Pana/Pani dziecka będą:

  1. podmioty, którym administrator Pana/Pani danych osobowych i danych osobowych Pani/Pana dziecka przekazuje dane w związku z realizacją obowiązków wynikających z przepisów prawa,
  2. podmioty upoważnione na podstawie decyzji administracyjnych, orzeczeń sądowych, tytułów wykonawczych,
  3. organy państwowe lub organy samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. podmioty, którym przekazanie Pana/Pani danych lub danych Pani /Pana dziecka następuje na podstawie Pana/Pani wniosku lub zgody,
  5. inne podmioty upoważnione na podstawie przepisów ogólnie obowiązujących.

 

5) Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe Pani/Pana dziecka będą przechowywane przez okres uczęszczania dziecka do przedszkola i po jego zakończeniu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa

6) W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, i danych swojego dziecka do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania i przenoszenia, a także prawo do wniesienia sprzeciwu, oraz inne uprawnienia w tym zakresie wynikające z obowiązujących przepisów prawa,

7) W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit a, Rozporządzenia czyli zgody na przetwarzanie danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.

8) W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu danych osobowych w Przedszkolu nr 57 przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.

9) Podanie przez Panią/Pana danych osobowych swoich i dziecka jest wymogiem ustawowym oraz warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola. Jest Pani/Pan zobowiązana/zobowiązany do ich podania a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie uniemożliwienie korzystania dziecka z wychowania przedszkolnego

 

10) Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

 

                                                    Administrator Danych Osobowych

                                                                  Dorota Skolimowska

                                                          - Dyrektor Przedszkola nr 57

 

 

 

 

ZAPRASZAMY DO ODDAWANIA GŁOSÓW NA NASZE PRZEDSZKOLE W PLEBISCYCIE

Przedszkole na Medal

prosimy o głosy: sms pod nr 72355 o treści PMD.800

http://www.warszawa.naszemiasto.pl/przedszkolenamedal

dziękujemy! :)

 

 

Efekty konkursu wielkanocnego na Pisankę z masy solnej.

Mili Państwo,

serdecznie dziękujemy za udział w charytatywnej akcji zbiórki darów do Schroniska na Paluchu.

 

 

 

Drodzy Rodzice,

zapraszamy do udziału w zbiórce używanych, ale czystych ręczników, koców, prześcieradeł i innych tkanin przydatnych dla zwierząt ze Schroniska na Paluchu.

Dziękujemy

Akcja trwa do 9 marca 2018

 

 

Rodzice i opiekunowie prawni dzieci z rocznika 2012, prosimy o zapoznanie się z pismem Pana Burmistrza

 

 

Mili Państwo,

serdecznie dziękujemy za udział w Akcji Góra Grosza. Wszystkie grosze zostały wpłacone na rzecz Towarzystwa Nasz Dom.

 

Aktualna ulotka dotycząca wszawicy

gumki do włosów cicho wsza  https://www.aptekagemini.pl/gumki-do-wlosow-cicho-wsza-4szt.html

 

 

Na prośbę SANEPIDu przestrzegamy przed grypą i informujemy o szczepieniach. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w mailach od nauczycielek poszczególnych grup.

 

 

 

 

 

Życzenia świąteczne dla rodziców

 

Jest taki dzień...

Bardzo ciepły, choć grudniowy.

Dzień, zwykły dzień,

W którym gasną wszelkie spory.

Jest taki dzień,

W którym radość wita wszystkich,

Dzień, który już

Każdy z nas zna od kołyski.

 

(„Dzień taki w roku”)

 

Drodzy Rodzice dzieci naszego Przedszkola!

 

Zapewne czekacie z niecierpliwością na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i czas z nimi związany. Domyślamy się, że wiążecie z tym oczekiwaniem plany i pomysły, jak go przeżyć. Zakładamy, że w święta w sercu każdego człowieka goszczą radość, ciepło, pokój. Do tego zapraszają święta Bożego Narodzenia. Życzymy Państwu, aby te uczucia były obecne w Państwa domach, relacjach, szczególnie relacjach z dziećmi. Co więcej, aby były obecne nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, ale każdego dnia, w miejscach oraz sytuacjach, jakich doświadczacie. Tego z całego serca życzymy i Państwu, i sobie. Pogodnych świąt!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.przedszkole57.waw.pl/couch/uploads/file/asf-wirus-afrykanski-pomor-win.pdf 

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI CHARYTATYWNEJ "GÓRA GROSZA"